PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ

May 5, 2023
najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ

PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ

 

Aluminium ma wiele doskonałych właściwości, pod wieloma względami jest idealnym materiałem do konstrukcyjnego systemu okiennego.Ale aluminium jest również materiałem o dużej przewodności cieplnej, który szybko przenosi zewnętrzną temperaturę klimatyczną.Dlatego ludzie tworzą system przekładek termicznych, aby zmniejszyć przewodzenie ciepła.

Obecnie istnieją dwa rodzaje materiałów, które są najczęściej stosowane w systemie przekładek termicznych:

1. Wylewanie poliuretanu i usuwanie mostków

2. Poliamidowe przekładki termiczne

 

 

W przypadku poliuretanowego systemu zalewania i usuwania mostków kanał jest zaprojektowany w profilach aluminiowych i wypełniony płynnym poliuretanem.Następnie usuń metalowy mostek z dna kanału, aby utwardzony poliuretan działał jak izolator.(jak pokazano na rysunku 1 i rysunku 2)

najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 0              najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 1

  Rysunek 1 poliuretanwlać i usunąć mosteksystem przekładek termicznych              Rysunek 2 poliuretanwlać i usunąć mosteksystem przekładek termicznych

 

 

 

W przypadku systemu listew z przekładką termiczną z poliamidu, taśma poliamidowa jest mechanicznie wkładana pomiędzy dwa profile aluminiowe.Taśma poliamidowa jest izolatorem.(jak pokazano na rysunku 3 i rysunku 4)

najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 2                   najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 3

             Rys. 3 Układ przekładek termicznych pasków poliamidowych Rys. 4 Układ przekładek termicznych pasków poliamidowych

 

 

 

Dzisiaj porozmawiamy o procesie wstawiania wymaganym w profilach aluminiowych z przekładką termiczną.Ponieważ oprócz jakości samej taśmy poliamidowej, istotnym czynnikiem decydującym o jakości profili aluminiowych z przekładką termiczną jest techniczny poziom obróbki wkładki.

Ogólnie rzecz biorąc, proces wstawiania składa się z czterech kroków:

1. Radełkowanie profilu

2. Wkładanie paska

3. Zaciskanie

4. Badanie wytrzymałości na ścinanie

 

 

 • Pierwszy krok: Profilknurling

Radełkowanie profili polega na rozwinięciu „zębów” na części profilu aluminiowego, w którą należy włożyć paski poliamidu (jak pokazano na rys. 5 i 6).

Celem radełkowania jest zwiększenie chropowatości profilu, dzięki czemu może poprawić wytrzymałość na ścinanie kompozytowego profilu aluminiowego.Radełkowanie profili to szczególnie ważny proces.

         najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 4                                         najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 5

                     Rysunek 5 radełkowanie profilu Rysunek 6 zęby na profilu aluminiowym

 

 

 • Drugi krok: SwycieczkaIwprowadzenie

Taśma poliamidowa jest wkładana w górne i dolne nacięcia aluminiowe przez szynę prowadzącą maszyny do wkładania pasków, dzięki czemu można je ze sobą połączyć. (jak pokazano na rysunku 7) Proces wstawiania niektórych urządzeń jest zintegrowany z maszyną do radełkowania, która polega na tym, że taśma poliamidowa jest wprowadzana w profile aluminiowe w procesie radełkowania profili.Po włożeniu pasek poliamidowy i profile aluminiowe nie są ściśle ze sobą połączone.Są luźne.Listwy i profile aluminiowe mogą się ze sobą przemieszczać.

W przypadku tych profili aluminiowych, których odległość między środkami dwóch nacięć jest mniejsza niż 10 mm (jak pokazano na rysunku 8), trudno jest włożyć paski poliamidowe za pomocą maszyny do wstawiania pasków.W takim przypadku paski poliamidowe możemy wkładać tylko ręcznie.

          najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 6                                         najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 7

Rysunek 7  wkładanie paska Ryc. 8odległość dwóch nacięć w środku jest mniejsza niż 10 mm

  

 

 • Krok trzeci: Crżnięcie

Zagniatanie to prasowanie profili aluminiowych i listew przekładek termicznych za pomocą trzech zestawów twardych kół tocznych.Trzy zestawy kół tocznych są używane odpowiednio do wstępnego obciążania, ściskania i korygowania.(jak pokazano na rys. 9 i 10)          

          najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 8                                najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 9

               Rysunek 9 zaciskanie Rysunek 10 zaciskanie

 

 

 • Czwarty krok: ssłyszećSsiłaTszac

Etap testowania jest bardzo łatwy.Zastosuj rosnącą siłę do profilu wzdłużnie, aż do wystąpienia przesunięcia między profilem aluminiowym a listwą termoizolacyjną (jak pokazano na rys. 11 i 12).

Ponadto ten test nie jest testem jednorazowym.Musimy przetestować 10 próbek o średnicy 100 mm.Podczas procesu należy zwrócić uwagę, że górnych i dolnych bloków dociskowych nie można zacisnąć na listwach przekładki termicznej.Celem badania wytrzymałości na ścinanie jest zbadanie wytrzymałości połączenia listew termoprzewodzących i profili aluminiowych.Chińska norma krajowa stanowi, że charakterystyczna wartość wytrzymałości na ścinanie wzdłużne profilu aluminiowego z przekładką termiczną powinna być większa niż 24 N/mm.

          najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 10                                      najnowsze wiadomości o firmie PROCES WKŁADANIA PROFILI ALUMINIOWYCH Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ 11

                        Rysunek 11  próba wytrzymałości na ścinanie Rysunek 12  próba wytrzymałości na ścinanie